Numatic

Firma Numatic

Numatic, to angielska firma, zajmująca się produkcją maszyn czyszczących już od 1969 roku. Położona w urokliwej miejscowości w południowo – zachodniej Anglii, zajmująca powierzchnię magazynową, produkcyjną i biurową o wielkości ponad 10 ha i wytwarzając przy tym ponad 4000 różnych produktów dziennie.

Każdy proces tworzenia produktu jest sterowany przez ponad 400 komputerów, a cała produkcja objęta została normami ISO, które zapewniają rygorystyczne testy dla każdego z produktów. W kompleksie fabryki Numatic znajdziesz również magazyn sprzedaży, który swoją powierzchnią obejmuje 16.000 m2, a to z kolei zapewnia klientom firmy pełną dostępność wszystkich urządzeń i maszyn czyszczących z oferty.

Firma Numatic dba również o środowisko naturalne. Swoje maszyny zaczęła wyposażać w silniki, które są w stanie pracować na dwóch biegach – o małym zużyciu energii 600 W oraz większym 1200 W. Do tego został objęty akredytacją ISO 14001 i wiele odpadów podlega recyklingowi.

numatic logo

Jakie produkty Numatic zyskały największą popularność?

Jeżeli chodzi o większe maszyny czyszczące, to niewątpliwie największym powodzeniem cieszy się samojezdna, z siedziskiem dla operatora automat czyszczący TTV 678, który posiada 3 szerokości czyszczenia oraz pozwala na pełną kontrolę wszystkich parametrów czyszczenia. Natomiast do mniejszych powierzchni idealnie nadaje się np. TT 4045 lub 4055 – oba automaty można wybrać w wersji kablowej lub bateryjnej.

Jeżeli chodzi o odkurzacze, to największym ulubieńcem do zanieczyszczeń suchych wykorzystywanym w biurach, a w szczególności angielskich domach jest sławny Numatic Henry HVR 200, lub jego różowa siostra Hetty. Nie mniej popularny jest odkurzacz do wszystkiego, czyli zarówno do zbierania wody jak i pyłów GVE 370, który z powodzeniem nadaje się nawet do udrożnienia umywalki.

W zależności od rodzaju zanieczyszczeń i od tego w jaki sposób chcesz pielęgnować swoją posadzkę, Numatic oferuje również wszelkich wielkości szorowarki i polerki. Jedną z najbardziej popularnych i niezwykle wytrzymałych jest HFM 1515 (kiedyś NPR 1515), której ergonomia i parametry wydajności zyskały serca wielu właścicieli